Блог

Повернутися до всіх статей

Карантин 2020: 7 порад від CEO DataLabs як ефективно працювати з дому

||||

З посиленням заходів карантину, все більше й більше людей вимушені працювати віддалено. Проте для тих, хто звик працювати в офісі, домівка зовсім не надихає на робочий лад, скоріш навпаки. Більше того, в багатьох є діти та сім’ї, тому ввійти в робочий режим та не відволікатися здається неможливим. Засновнику та CEO DataLabs Денису Смаковському це добре знайомо, отож, з огляду на власний досвід та помилки, він поділився з нами порадами, які допоможуть працювати вдома якомога ефективніше.

1. Дихайте свіжим повітрям

Зранку потрібно зробити прогулянку, а в умовах самоізоляції – якісь фізичні вправи або просто попити кави на балконі. Головне, щоб було свіже повітря. Це дозволяє запустити мозок в роботу, структурувати роздуми та плани на день.

2. Влаштуйте власне робоче місце.

Обов’язково потрібно мати своє робоче місце.

3. Вимкніть соціальні мережі

Не всім це вдається, але краще в робочий час їх вимикати. Якщо не можете, чекаєте на якісь матеріали або спостерігаєте за якоюсь ситуацією – перекиньте їх на додатковий екран, або встановіть таймер, наприклад 50-10, коли з години ви 50 хвилин працюєте і, якщо маєте час і натхнення, хвилин 10 виділяєте на соцмережі.

4. Вчасно готуйте їжу

Краще за все, аби на періоди робочого часу ви мали завчасно приготовану їжу або щоб хтось вам її готував. Якщо готуєте самі, то робіть так, аби їжа була доступною в межах 5-10 хвилин, інакше якщо зловите робочий азарт, то буде ліньки її готувати. Коли ж готує хтось інший, попросіть узгоджувати з вами час перерви на поїсти за півгодини і нагадувати за 5 хвилин до і 5 хвилин після того, як настав цей час. Також попросіть ставитися з розумінням, що вас може накрити і немає нічого страшного, якщо доведеться догріти їжу у мікрохвильовці. Обов’язково пам’ятайте – їжа, до того ж якісна і смачна, – це ваше здоров’я і продуктивність.

5. Проводьте мітинги

Мітинги голосом і відео, багато і різні – це один із найкращих способів підтримати робочий настрій та командний дух. В нашій команді ми використовуємо для цього Microsoft Teams. Коли хочете щось обговорити – запрошуйте людей в голосовий дзвінок. Краще також вмикати відео (про це буде далі). Все це допоможе вам адаптуватися до віддаленої роботи, не втратити зв’язок з колективом і підтримувати персональні стосунки з колегами.

6. Не працювати в піжамі чи голяка.

Це найбільша спокуса. Вистрибнути з ліжка, навіть не перевдягнутись, у спідньому з кухолем кави всістися і щось почати лячкати. Це тільки здається гарною ідеєю, але насправді вкрай негативно впливає на моральний стан і продуктивність, збільшує фрустрацію та прокрастинацію. Ваше тіло розмиває межі між особистим та робочим, а без цих меж дуже легко провалитися в екзистенційні питання “Що я за нікчема?”, “Нащо мені ото все?”. До того ж дуже легко розмити межі робочого часу з 7-9 годин до 16-18 годин на добу і занедбати усі інші сфери життя. Work-Life баланс є вкрай необхідним до підтримання, навіть коли ви працюєте віддалено. Саме тому краще за все в різні мітинги з колегами виходити з відео-зв’язком. Це зобов’язуватиме вас приводити себе хоч до якогось ладу.

7. Не присвячуйте все своє життя роботі

Найголовніше з усього, що ми перерахували, – обмежувати свій робочій час, а в позаробочій – обов’язково приділяти увагу іншим аспектам власного життя та почуттям. Готувати їжу, приділяти час дітям, партнерам, друзям, малювати, пересаджувати квіти, робити щось по дому – багато різноманітних справ, які задіють різні аспекти вашого життя та фізичного стану. Адже ваше життя – це не тільки робота. Ваша робота – це базис для вашого життя.

Бонусна порада: Втримайтесь від вживання алкоголю в робочий час.

Це тільки здається “та чому б ні”, насправді навіть найменша кількість алкоголю здатна вибити вас з колії та привести у непродуктивний стан. Необхідно чітко виділити час для бокалу гарного вина, наприклад, після 18.00 п’ятниці та до 23:00 неділі.

Дані поради є вкрай важливими і дієвими, оскільки були засновані на багаторічному досвіді інших людей. Наша спільна задача – максимально адаптуватися та підсилити власну продуктивність, аби зберегти себе, допомогти компанії та вийти поточної кризи якнайбільш успішними.

Попереднiй Пост Наступний Пост

Недавні пости

Матриця Рамсфелда як ефективний інструмент в процесі приняття рішень

Під час брифінгу, присвяченого війні в Іраку, Дональд Рамсфелд поділив інформацію на 4 категорії: відоме знане, відоме незнане, невідоме знане, невідо...

Читати далі

Вплив ШІ та машинного навчання на науку про дані

Штучний інтелект та машинне навчання сприяли просуванню науки про дані. Ці технології допомагають фахівцям з даних проводити аналіз, будувати прогнози...

Читати далі

Штучний Інтелект у сфері аналізу даних

Штучний Інтелект широко використовується у багатьох додатках, зокрема й для аналітики даних. В основному ШІ застосовується для аналізу великих наборів...

Читати далі
GoUp Chat